Dom luksusowy jest tak luksusowy, że aż rzadko spotykany. Aby wprowadzić wszystkie te udogodnienia, które sprawią, że wszystkim na sam widok opadnie szczęka do ziemi potrzeba jest olbrzymiej ilości środków.
Przede wszystkim tu tak jak wszędzie, wszystko zaczyna się od działki. Jest ona wielka. A nawet bardzo wielka. W końcu ma tu nie być żadnych ograniczeń. Lub ewentualnie znikome. Duża działka nam to zapewnia. Jest ona na ogół również w prestiżowym miejscu, często z dala od tłumów. Jest to miejsce spokojn, ciche i z pięknym widokiem wokół. Sam dom, podobnie jak działka jest duży. Zawiera wiele pomiesczeń. One też są duże i bardzo przestrzenne. Prawdopodobnie na parterze zlokalizowany będzie olbrzymi salon, który pomieściłby i z dwieście gości. Dom luksusowy ma też ciekawie urządzoną piwnicę. Niektórzy zrobią sobie tam basen, inni siłownię, skład na najwytworniejsze wina i inne alkoholu, małe kino domowe, albo pokój hobbystyczny. Jest to miejsce, które będzie oczywiście kojarzone z prestiżem i rozrywką.
W domu takim na ogół też zatrudniona będzie dodatkowa asystentka, sprzątaczka, kucharz, być może trener osobisty do naszej siłowni i wiele innych ludzi, którzy będą nasze życie czynili, jak z bajki. W piwnicy, może znaleźć się też garaż, który oczywiście będzie zawierał specjalną windę na samochód. Na parterze, bądź piętrze, w którymś miejscu może być umieszczona szklana podłoga, przez którą dokładnie będziemy mogli zobaczyć to, co dzieje się pod nami. Podwórko wokół takiego domu też wygląda niezwykle okazale. Jeśli w piwnicy nie ma basenu, to najprowdopodobniej znajdzie się on właśnie tutaj. Nie brak będzie też różnego rodzaju egzotycznych roślin, być może będzie też wodospad lub oczko wodne, zależnie od upodobań. Generalnie dom luksusowy to taki, który robi olbrzymie wrażenie i mało kogo na niego stać. Jeżeli jakiś spełnia te dwa kryteria to już jest luksusowy.