Dla większości młodych osób, które pragną zamieszkać w swoim własnym "kącie", często problemem jest projekt domu. Najlepszym rozwiązaniem planując budowę własnego domu, jest udanie się do architekta, projektanta, który wykona specjalnie dla nas satysfakcjonujący nas projekt domu - na projekty można nanosić zmiany, w tym celu, aby zlecający wykonanie projektu był naprawdę udany, satysfakcjonujący.

Projekt domu może dotyczyć zarówno domów piętrowych, jak i parterowych - każdego rodzaju budowli. Domy parterowe są idealne w swojej prostocie, zarówno te małe, średnie, jak i duże. Rozmieszczenie pomieszczeń w domu parterowym można zarządzić tak, aby cały dom był niezwykle przestrzenny - wszystko zależy jedynie od odpowiednio wykonanego projektu domu, po który warto udać się do profesjonalnego architekta.

W momencie, w którym człowiek wchodzi w dorosłość, zaczyna myśleć o ważnych życiowych kwestiach.Istnieje powiedzenie, że prawdziwy mężczyzna musi w życiu zrobić trzy rzeczy: spłodzić syna, zasadzić drzewo i wybudować dom. Budowa domu wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami oraz z ogromnymi kosztami. Aby były one jak najmniejsze należy wybrać odpowiedni projekt domu. Jeżeli ktoś nie planuje bardzo dużej rodziny, tylko chce żyć z żoną i jednym dzieckiem, najlepszy będzie nieduży, niezbyt rozłożysty dom. Domy parterowe spełniają te wymagania. Co za tym idzie są dużo tańsze w budowie a także utrzymaniu. Jest to strzał w dziesiątkę dla wielu rodzin, które w końcu chcą mieć swój wymarzony dom, ale nie maja wystarczających środków pieniężnych na budowę dużego, piętrowego domu, w którym mogłoby zamieszkać nawet 10 osób.