Decyzja o wybudowaniu własnego domu zawsze jest poważną decyzją i dlatego, decydując się na rozpoczęcie budowy, zawsze warto wybrać jak najlepszy projekt, który spełni oczekiwania klientów w stu procentach. To dlatego należy uważnie wybrać biuro projektowe i wspólnie zadecydować, jaki typ projektu będzie najlepszy.

Kiedy zdecydować się projekt indywidualny?

Jest to doskonała propozycja dla osób, które lubią same o wszystkim decydować i dopilnować, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Projekt indywidualny pozwala także na dokładne dopasowanie zabudowy do przestrzeni, którą się dysponuje. Jest to też dobry wybór dla osób, które cenią sobie oryginalność lub mają nietypowe pomysły a zagospodarowanie wnętrza.

Projekt gotowy, czy można go zaadaptować względem działki?

Wiele osób obawia się, że wybierając projekt gotowy, nie będzie już miało możliwości jego edycji i modyfikowania, co oczywiście jest nieprawdą. Projektanci z dobrych biur projektowych zawsze spróbują zaproponować zmiany, tak aby stworzyć projekt, z którego klient będzie całkowicie zadowolony. Tak więc adaptacja domów do wymiarów działki zawsze jest pewnym wyzwaniem, ale jak najbardziej wykonalnym, jeśli praca powierzona jest specjalistom.

Jak wygląda przygotowanie projektu?

Projekt zawsze składa się z kilku części, z czego każda jest odpowiednio opisana oraz rozrysowana. Pozwala to na dopięcie wszystkich szczegółów i uniknięcie błędów, podczas budowy. Projektant musi rozrysować, zarówno rzuty budynku, jak i jego konstrukcje, ściany nośne, czy instalacje elektryczne. Wszystko po to, aby późniejsi budowniczy nie mieli problemu, podczas budowy, a projekt sam w sobie był jasny i przejrzysty także dla klienta. Czas wykonana takiego projektu zależny jest od stopnia jego złożoności i zawsze konsultowany jest z klientem.